Форум Joomla! Україна

Повна версія: Bitcoin - валюта 2.0 з відкритим кодом
Ви переглядаєте спрощену версію. Переглянути повну версію з віповідним форматуванням.
Як дехто помітив, останнім часом термін Bitcoin зустрічається дедалі частіше, у тому числі на форумі. На прохання Dutch'a вирішив написати невеличкий екскурс для новачків про те, що це таке, як працює, про переваги і використання Bitcoin.

Що таке Bitcoin

Bitcoin (біткойн, біткоїн, англ. bit coin — дослівно біт-монета або електронні гроші) — цифрова криптографічна валюта з відкритим кодом, створення і передача якої базується на використанні децентралізованої мережі рівноправних учасників, накшталт BitTorrent. Саме тому Bitcoin не залежить від будь-якої компанії чи організації і не може бути заблокована, подібно Paypal чи фізично знищена як організація.

Концепція криптовалюти була запропонована в 2008 році геніальним програмістом з Японії під псевдонімом Сатосі Накамото. Таким чином, кошти Bitcoin тепер можуть передаватися подібно вкладенню email через комп’ютер, планшет або смартфон без участі третьої сторони, в тому числі різних фінансових установ. Платежі в Bitcoin гарантують анонімність і не можуть бути заблокованими, як це іноді трапляється з класичними валютами в країнах з обмеженими правами громадян.

Де використовувати Bitcoin

Це справді ефективне рішення для розширення географії аудиторії. Наразі, географія Bitcoin - це США, Європа, Бразилія, Китай та інші розвинені країни. Сфера використання - практично необмежена. Щоб не бути голослівним, вже же зараз на світовому ринку обороти валюти сягнули понад 50,000,000,000 доларів США.

Коли йдеться про пожертвування чи винагороду через Інтернет, усі платежі чи благодійні внески видимі спільноті, а це забезпечує появу більш ефективних фінансових рішень, а також прозорість діяльності.

Як працює Bitcoin

В рамках одного посту, не буду описувати однразу технічні подробиці криптографії, BitTorrent/DHT, новаційних алгоритмів Blockchain і його майнінгу. Хто бажає, може відвідати репозиторій проекту на GitHub. Скажу лише, що Bitcoin 100% децентралізований алгоритм, тому зберігається на комп’ютері користувача за рахунок програмного забезпечення. Таке програмне забезпечення називається електронним гаманцем (подібно клієнту Webmoney) і зберігає зашифровані ключі які й пов’язують баланс Bitcoin з його власником. З метою підвищення безпеки, такі ключі також можуть бути збережені у роздрукованому на папері вигляді та збережені у сейфі накшталт готівки.

Як почати користуватись Bitcoin

Для цього достатньо завантажити на вибір будь який гаманець; використати онлайн онлайн-гаманець, накшталт Blockchain або BitPay або почати приймати оплату безпосередньо у себе на сайті:

Може видатись неймовірним, але ви можете використовувати все одночасно. Наприклад на власному смартфоні бачити, які платежі були здійснені на ваш он-лайн гаманець або сервіс в мережі і тут же розрахуватись ними за послуги в магазині.

Цікаві рішення і форки

Оскільки система має відкритий код та іноваційні рішення у сфері Blockchain, на базі Bitcoin з'явилось чимало принципово нових продуктів:

Twister - децентралізований Twitter, який перш за все забезпечує відсутність переслідування і цензури для преси.
Bittmessage - децентралізований поштовий клієнт з високим рівнем захисту бесід від прослуховування.
shaman Написав:Bittmessage - децентралізований поштовий клієнт з високим рівнем захисту бесід від прослуховування.
Интересно. Пользуется кто-нить? Как полёт?