Joomla! Україна

Дізнавайся про останні події української та світової спільноти
 • Версія Joomla! 5.1.1 від 28.05.2024
 • 60 записи в блогах
 • 791 новини та статті
     

Реліз JComments 2.3

20.02.2012, 16:57  |  Новини розширень Joomla!  |  smart

Вийшла довгоочікувана стабільна версія JComments 2.3 для Joomla! Дана версія є обов'язковою для оновлення! На розробку даної версії пішло більше року, за цей час була проведена величезна робота по оптимізації коду, забезпечення максимальної сумісності зі сторонніми розширеннями і реалізована підтримка всіх існуючих версій Joomla (Joomla 2.5, Joomla 1.7, Joomla 1.5 та Joomla 1.0 ). Додано безліч нових функцій і параметрів конфіграціі, додана підтримка імпорту з 5 нових сторонніх розширень і виправлено більше 100 помилок.

Що нового у JComments 2.3?

Порядок відображення коментарів

Для деревовидного режиму відображення підтримуються три режими:

 • Звичайний: коментарі відсортовані в порядку додавання;
 • Зворотній: коментарі відсортовані в зворотному порядку;
 • Комбінований: перший рівень коментарів відсортований у зворотному порядку (нові зверху), відповіді на коментарі — в порядку додавання.

Режим видалення коментарів

Реалізована підтримка двох режимів видалення коментарів:

 • Видаляти коментар і всі відповіді: при видаленні коментаря, коментар видаляється фізично з бази даних і, разом з ним, видаляються всі відповіді на даний коментар;
 • Позначати як видалений: коментар позначається видаленим, з бази даних не віддаляється, але він не відображається у списку коментарів на сайті. У майбутніх версіях буде реалізована функція відміни видалення.

Функція «Поскаржитися адміністратору»

Дозволяє користувачам сайту відправити повідомлення із скаргою / претензією на отримання будь-якого коментаря. Адміністратор (або адміністратори) в результаті отримають лист-повідомлення, з текстом претензії, текстом коментаря, на який була скарга і посиланнями на швидке видалення або зняття з публікації.

У цій версії компонента JComments додано відображення списку скарг до адміністративної панелі (в режимі редагування коментаря), додана можливість фільтрації списку коментарів зі скаргами, а також два нових параметри:

 • Максимальна кількість скарг користувачів на коментар: при перевищенні цієї кількості користувачеві буде видане повідомлення, що на коментар вже поскаржилися;
 • Кількість скарг для зняття коментаря з публікації: якщо кількість скарг, що надійшли на коментар перевищує вказане число, коментар автоматично знімається з публікації. Оберіть значення 0 для відключення даної функції;
 • Вимагати причину скарги: дозволяє включити / відключити вимогу вказівки причини скарги користувача на коментар.

Функція «Блокування користувача»

Дозволяє адміністраторам сайту заблокувати (забанити) автора конкретного повідомлення по IP адресі. Список блокувань користувачів можна переглянути / відредагувати в адміністративній панелі сайту. Для того, щоб почати користуватися цією функцією необхідно виконати наступні дії:

 • В налаштуваннях JComments вибрати закладку «Обмеження» і встановити параметром «Використовувати список банів» значення «Так»;
 • В налаштуваннях JComments вибрати закладку «Права» і дозволити дія «Бан користувачів» для тих груп користувачів, для яких ви хочете дозволити використання даної функції.

Функція «Імпорт коментарів»

Оновлений механізм імпорту коментарів з сторонніх розширень підтримує необмежений обсяг імпортованих даних. Таким чином вирішена давня проблема, пов'язана з обмеженнями на час виконання PHP-скриптів.

Керування правами доступу

Компонент підтримує гнучке налаштування прав доступу для всіх існуючих на сайті груп користувачів. На сайтах, побудованих на Joomla 2.5 (1.7), після додавання в Менеджері користувачів нової групи вона стає доступною в налаштуваннях JComments.

Підтримка оновлення компонента

Реалізована підтримка функції оновлення JComments з Менеджера розширень Joomla 2.5 і Joomla 1.7. Таким чином, встановивши компонент на сайт, ви завжди будете знати про вихід нових версій і зможете оновити компонент не виходячи з адміністративної панелі керування сайтом. Нові версії модулів для компонента JComments також підтримують функцію оновлення.

Сумістність JComments 2.3

Компонент JComments 2.3 повністю сумісний з усією лінійкою Joomla — від Joomla 1.0.15 до Joomla 2.5. Однак слід зазначити, що JComments 2.3 є останньою версією компонента JComments, яка підтримує Joomla 1.0.

Оновлення JComments 2.2 до JComments 2.3

Для поновлення компонента коментарів JComments 2.2 до версії JComments 2.3 необхідно виконати наступні дії:

 • Зробити резервну копію бази даних і файлів сайту (на всякий випадок);
 • Зробити резервну копію директорії /components/com_jcomments/images/smiles (якщо набір смайлів був змінений);
 • Видалити компонент з менеджера розширень адміністративної панелі Joomla;
 • Встановити JComments 2.3.0;
 • Повернути з резервної копії вміст директорії /components/com_jcomments/images/smiles;
 • В адміністративній панелі компонента вибрати меню «JComments → Коментарі»;
 • На панелі кнопок натиснути кнопку «Оновити кеш» і дочекатися завершення процесу.

В процесі встановлення нової версії буде автоматично проведено оновлення структури бази даних, додані необхідні поля та оновлення даних. Всі коментарі і налаштування компонента будуть збережені.

Оновлення компонента із старіших версій (1.4.x або 2.1) не підтримується. Тому, якщо у вас стоїть така стара версія її потрібно оновити спочатку до JComments 2.2.

Локалізації

Дистрибутив компонента JComments підтримує 38 мов для сайту і 2 мови (англійська та російська) для адміністративної панелі компонента. Додаткові мовні пакети можуть бути завантажені на сторінці локалізацій.

Якщо ви володієте досконало іншою мовою, яка відсутня у списку мов або виявили помилки або неточності в локалізації, ви можете додати нову мову або виправити існуючу на сторінці проекту локалізації JComments (Transifex.net).

Українська локалізація

Команда Joomla! Україна займається підтримкою локалізації JComments на українську мову із самого початку створення розширення. Тому завжди ви зможете разом із новими версіями отримати і пакет встановлення української локалізації за постійною адресою:

Модулі для JComments

Для користувачів Joomla 2.5, Joomla 1.7 і Joomla 1.5 випущені наступні модулі:

 • JComments Latest: відображає список останніх доданих коментарів, підтримується групування по об'єктам і відображення часу коментаря відносно поточного (наприклад: 2 хвилини тому);
 • JComments Latest Commented: відображає список останніх прокоментованих об'єктів (підтримуються об'єкти будь-яких розширень, інтегрованих з JComments);
 • JComments Most Commented: відображає список найбільш часто коментованих об'єктів (підтримуються об'єкти будь-яких розширень, інтегрованих з JComments) з можливість завдання періоду, за який ведеться облік коментарів;
 • JComments Top Posters: відображає список найбільш активних (за кількістю коментарів, за сумарною оцінкою коментарів) авторів коментарів.

Плани з розвитку JComments

У зв'язку з тим, що в Joomla 2.5 реалізована функція оновлення розширень з панелі керуванням сайтом і процес оновлення розширень істотно спростився, прийнято рішення випускати нові версії компонента кожні 2-3 місяці. Таким чином, випуск наступної версії компонента запланований на квітень-травень 2012. Список запланованих змін буде опубліковано пізніше.

Подяки

Висловлюємо величезну подяку перекладачам, учасникам закритого тестування і всім тим, хто протягом цих місяців підтримував нас морально (і фінансово). Спасибі всім, хто допомагав у роботі і просто терпляче чекав JComments 2.3!

Додаткова інформація

Завантажити

Читайте також