Joomla! Україна

Дізнавайся про останні події української та світової спільноти
  • Версія Joomla! 5.1.0 від 16.04.2024
  • 60 записи в блогах
  • 791 новини та статті
     

Вийшла нова версія Joomla! 1.5 RC3

06.10.2007, 06:36  |  Релізи Joomla та Joomla Platform  |  Денис Носов

Сьогодні вночі вийшла нова версія Joomla! 1.5 RC3 під кодовим ім'ям Takriban, що означає "майже, скоро". Тобто, найближчим часом вийде стабільна, довгоочікувана, версія Joomla! 1.5.

Впродовж майже 10 тижнів, після тестування та 5 тижднів розробки, завдяки цінним повідомленням спільноти, було досягнуто покращення нової лінійки Joomla та виправлені помилки.

Нагадаємо, що на даний момент проходить конкурс на найкращий шаблон для Joomla! 1.5, а також звертаємо Вашу увагу на те, що все більше і більше розширень створюються для Joomla! 1.5.

Оновлення до версії RC3

Нова версія системи потребує обов'язкового оновлення! У першому реліз-кандидаті (RC1) були знайдені три проблеми безпеки. У цій версії нових проблем із безпекою не виникало.

У даному випадку оновлення означає повне оновлення всіх файлів. Тобто для цього потрібно зробити резервну копію бази даних. Після імпорту/експорту необхідно оновити базу самої системи до останнього релізу. Перевірте чи є в наявності файл /installation/sql/mysql/diff.sql. Запустіть його через phpMyAdmin. На цьому оновлення бази буде завершено.

Не забудьте створити резервну копію вашого тестового сайту. Щоб у разі невдалого оновлення можна було повернути базу назад та спробувати знову!!!

Для оновлення файлів видаліть системні файли ядра, рідні компоненти, модулі та плагіни. Просто залишить папки і файли, які Ви власноруч завантажували: зображення, компоненти, модулі та плагіни сторонніх розробників. Далі розпакуйте архів та залийте через FTP клієнт на сервер.

Якщо ж Ви використовуєте системи управління хостінг-акаунтом (CPanel або Plesk), то можете скористатися вбудованим файловим менеджером. Для цього завантажте архів на сервер та за допомогою менеджера файлів розархівовуйте архів Joomla! 1.5 RC3.

Конверсія. Міграція

У новій версії Joomla! 1.5 не так просто зробити конвертацію сайту з лінійки 1.0.х на лінійку 1.5.х, як це було при переході з Mambo на Joomla!

Для цього Вам необхідно зробити міграцію сайту. Про це більш детальніше описано на сторінці офіційного сайту: http://www.joomla.org/component/option,com_jd-wp/Itemid,105/p,401/.

На цій сторінці Ви дізнаєтесь, як користуватись компонентом міграції і як працювати із базою старого сайту при встановленні Joomla! 1.5

Резервне копіювання

Обов'язково створюйте резервні копії бази даних та файлів при оновленні релізів-кандидатів лінійки 1.5.х. або при тестовому переносі старого сайту з 1.0.х на новий (Міграція).

Хоча розробники створили всі умови полегшеного та спрощеного оновлення, гарантії того, що все пройде добре, у того чи іншого користувача, з оновленням сайту немає.

Завантажити:

Читайте також