Joomla! Україна

Дізнавайся про останні події української та світової спільноти
  • Версія Joomla! 5.1.0 від 16.04.2024
  • 60 записи в блогах
  • 791 новини та статті
     

Вийшов дистрибутив openSUSE 12.1!

16.11.2011, 18:31  |  Новини мережі  |  Коля Чолій

altСьогодні вийшов новий дистрибутив openSUSE 12.1! Це вже другий випуск у цьому році, після версії 11.4. openSUSE 12.1 пропонує нове, але стабільне програмне забезпечення, повністю оновлений інтерфейс робочого столу, нову систему завантаження та оновлення системи в цілому.

Основні можливості

openSUSE 12.1 дозволяє використовувати останні версії популярних оточень робочого столу і новітні серверні технології, такі унікальні можливості, як засіб утиліт Snapper, що виконує моніторинг змін файлів і надає openSUSE механізм встановлення додаткового ПЗ.

Покращений робочий стіл

openSUSE пропонує на вибір чотири офіційно підтримувані, вільні робочі столи: GNOME, KDE, XFCE і LXDE.

Ви познайомитесь з GNOME 3.2, удосконаленою і переробленою версією оболонки GNOME Shell, представленої в GNOME 3. openSUSE також містить багато удосконалених додатків GNOME, які інтегровані з GNOME Shell.

Основні покращення, у порівнянні з прев'ю GNOME 3 в openSUSE 11.4, це більш раціональне використання ресурсів на невеликих екранах і багатоекранна установка, покращені повідомлення та централізоване управління online accounts. Цей реліз так само містить новий Document manager, швидке прев'ю у файловому менеджері Nautilus, забезпечує покращене керування кольорами і автоматичний поворот екрану сенсорних пристроїв.

Дізнатися білше про GNOME 3.2

KDE представляє Oyranos, Apper і Plasma Active. OpenSUSE 12.1 поставляє KDE Plasma Desktop 4.7 в якості робочого столу за замовчуванням і є першим Linux дистрибутивом що включає нові KolorManager + Oyranos інструменти керування кольором. Ще одним важливим новим доповненням є заміна KPackageKit на Apper, що спрощує установку і видалення програм.

Plasma Active інноваційний проект для планшетів від спільноти KDE, ще не є невід'ємною частиною релізу OpenSUSE 12.1, але користувачі планшетів можуть встановлювати Plasma Active з OpenSUSE 12.1, і розробники працюють над її інтеграцією в наступній версії OpenSUSE.

Інші робочі столи XFCE і LXDE не зазнали функціональних змін з попереднього випуску OpenSUSE, але в цей випуск все ж були внесені незначні зміни. Включаючи в себе покращення тематизації та інтеграції з робочим столом, а також покращено вибір програм за замовчуванням для кожного робочого столу. І ще в OpenSUSE знову стали доступними пакети KDE 3.

OpenSUSE пропонує найновіші веб і хмарні технології

У цьому релізі представлені найновіші веб-браузери, Horde 4 Groupware framework, і оновлені хмарні технології та технології віртуалізації.

Веб-серфінг і обслуговування

На стороні клієнта, OpenSUSE 12.1 вносить Chromium 16 до стандартних репозиторіїв. Цей браузер на базі двигунця від Google пропонує зручний інтерфейс користувача і неймовірно швидкий серфінг. Браузером за замовчуванням є Firefox 7.

Зі сторони сервера, WebYaST засіб віддаленого керування системою пропонує вдосконалений веб-інтерфейс для віддаленого адміністрування системи OpenSUSE, за допомогою нових модулів і підвищеної продуктивності. Введення Groupware framework Horde 4 принесло потужний набір додатків, включаючи сучасні Webmail клієнт і заснований на PHP framework, на якому все це побудовано.

Підтримка хмарних технологій

OpenSUSE є чудовою гостьовою ОС в хмарах, експерементально побудованих рішень на SUSE Studio. З новим ядром, OpenSUSE готова для безпосередньої роботи з Amazon EC2 cloud. На отимуваній стороні, останні технології віртуалізації, включають в себе Xen 4.1, KVM and VirtualBox керуються за допомогою останніх virt-manager та open-vm-tools.

OpenSUSE перший дистрибутив з OwnCloud "на борті", яка інтегрована в робочий стіл. І openSUSE Virtualization і Cloud repository пропонує найновіші версії Eucalyptus, OpenNebula і OpenStack для openSUSE 12.1.

Дізнатися більше про адміністрування і хмарних інструментах в OpenSUSE 12.1

Удосконалена технологія розповсюдження

openSUSE вводить ряд нововведень в базову технологію дистрибутива. Що включає в себе унікальний інструмент Snapper що пропонує версії файлів, systemd ініціалізацію системи та мову Google Go.

Snapper відкат змін

openSUSE 12.1 перший Linux дистрибутив що користується функціональністю знімків майбутньої файлової системи btrfs. Ці знімки файлової системи принцип копіювання при записі, що збільшує надійність зберігання даних. Snapper в OpenSUSE 12.1 дозволяє користувачу взаємодіяти з цією технологією.

Інструменти Snapper дозволяють користувачам переглядати старі версії файлів та скасовувати зміни, із командного рядка та GUI. Унікальна інтеграція в менеджер пакетів Zypper дозволяє користувачам OpenSUSE відкотити всі оновлення або встановлене програмне забезпечення з супутніми змінами конфігурації.

systemd запускає твою систему

systemd новий інструмент ініціалізації в openSUSE, який контролює і прискорює процес завантаження. Розроблений в тісній співпраці з Fedora, systemd особливо цікавий системним адміністраторам завдяки своїй потужній активованій сервісній системі сокетів і шин. Вона також тісно співпрацює з функцією cgroups ядра забезпечуючи кращу безпеку і контроль над процесами.

Пишете на go, збираєте в Clang або GCC

openSUSE є першим великим дистрибутивом що несе «на борті» нову мову програмування Go від Google в рамках нашого нового релізу. Go швидка, зручна мова при багатоядерній обробці, мережевих машин із зручним «збором сміття» і рефлексією.

Завантажити:

Джерело: http://ru.opensuse.org/Portal:12.1

Читайте також