Joomla! Україна

Дізнавайся про останні події української та світової спільноти
  • Версія Joomla! 5.1.0 від 16.04.2024
  • 60 записи в блогах
  • 791 новини та статті
     

Проект закону, який може вбити сайти з нелегальним змістом

30.11.2011, 11:31  |  Новини мережі  |  Денис Носов

Проект закону, який може вбити сайти з нелегальним змістомУкраїнському інтернет-ринку запропонували звід правил, які можуть лягти в основу законопроекту «Про інтернет-рекламу». У разі прийняття, цей законопроект зробить невигідним діяльність сайтів з піратським змістом. Документ, зокрема, передбачає, що реклама в Інтернеті повинна розміщуватися рекламодавцем виключно на web-ресурсах, у структурі яких відсоток ліцензійного медіа-змісту складаєте не менше 75%. Крім того, проект забороняє виступати в якості спонсорів заходів організаціям, компаніям і web-ресурсів, які спеціалізуються на поширенні нелегального змісту в Інтернеті.

У проекті говориться, що ознаками сайту з ліцензійним медіа-змістом вважаються: наявність попередження про захист авторських прав і посилання на першоджерело; наявність на сайті ліцензійної угоди; наявність відповідного сертифіката, виданого уповноваженим органом за підсумками моніторингу.

Осіб, винних у порушенні запропонованих правил, їх розробники пропонують залучати до дисциплінарної, цивільно-правової, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законом.

В основі цього документа лежить англійська система права в галузі реклами та інтернет-змісту, яка є однією з найліберальніших у світі. Наприклад у Франції, за поширення нелегального змісту можуть посадити у в'язницю.

— Сергій Бєлоусов, представник компанії «Агентство інтернет прав»(AIR)

На думку AIR, яка була одним з ініціаторів створення даних правил, правила зможуть позбавити піратські сайти джерел фінансування, так як саме інтернет-реклама дає можливість чотирьом з шести сайтів вільно займатися розповсюдженням неліцензійних фільмів, програм, музики, ігор.

З метою дізнатися думку лідерів галузі, кодекс був розісланий у профільні організації, які займаються питаннями створення і розміщення реклами в інтернеті, а також в рекламні агентства. У публічному доступі документ з'явиться протягом декількох днів.

Нагадаємо, за останній рік міжнародні асоціації правовласників вже два рази називали Україна однією з найбільш піратських країн у світі.

За оцінками Білоусова, за умови легалізації, обсяг ринку платного змісту в Україну може досягати 500 млн. доларів США на рік.

Оригінал: Уанету предложили проект закона, который может убить сайты с нелегальным контентом

Читайте також