Joomla! Україна

Дізнавайся про останні події української та світової спільноти
  • Версія Joomla! 5.1.0 від 16.04.2024
  • 60 записи в блогах
  • 791 новини та статті
     

Яндекс попередить про заражені сайти письмово

02.12.2011, 10:20  |  Новини мережі  |  Денис Носов

Щоб оперативно сповіщати власників сайту про зараження, Яндекс запустив розсилку повідомлень електронною поштою. Раніше така можливість була доступна тільки користувачам сервісу «Яндекс.Вебмастер». Тепер повідомлення розсипаються всім, чий сайт піддався атаці зловмисників.

Власники сайтів не завжди вчасно дізнаються про те, що на їхньому сайті розміщений шкідливий код. За статистикою Яндекс, в 27% випадків такий код залишається на сайті більше півроку. Через це сайт втрачає аудиторію і істотну частину трафіку, а комп'ютери відвідувачів — заражаються вірусами.

Яндекс перевіряє більше 21 мільйона сторінок на добу і щодня знаходить шкідливий код приблизно на трьох тисячах сайтів, на яких його раніше не було. Всього в базі Безпечного пошуку Яндекса більше 430 тисяч заражених сайтів, 4,4 мільйона сторінок. Яндекс попереджає людей про небезпечні сайти як в результатах пошуку, так і в браузерах Opera і Firefox з Яндекс.Барe.

Адреси доставки повідомлень — зазначені в Whois або стандартні загальноприйняті технічні адреси (наприклад, веб-майстрів @, @ адміністратора, підтримка @). Крім того, при зараженні сайту з доменом третього або більш високого рівня, повідомлення буде надіслано також контактам домену другого рівня. Залежно від приналежності домену, повідомлення розсипаються на тих мовах, які зрозумілі для одержувачів.

Кожен лист містить посилання на відписку від повідомлень. Надалі, на повідомлення можна підписатися знову — по спеціальному посиланню з листа, або додавши сайт в сервіс Яндекс.Вебмастер.

Оригінал: Предупреждаем о заражении в письменном виде

Читайте також