Joomla! Україна

Дізнавайся про останні події української та світової спільноти
  • Версія Joomla! 5.1.1 від 28.05.2024
  • 60 записи в блогах
  • 791 новини та статті
     

Нам 1 рік!

31.10.2007, 07:06  |  Новини порталу  |  Денис Носов

У цей день 2006 року в мережі Internet стартував новий україномовний проект, присвячений Joomla! CMS - Joomla! Україна.

Впродовж року наш проект розвинувся з спеціалізованого форуму до повноцінного інтернет-порталу, присвячений одній із сучасних та потужних систем керуванням контентом - Joomla!

... але все почалося наприкінці 2004 року.

Перепробувавши близько 150 CMS, скриптів та блогів я зупинився на Mambo CMS (на той час вже існувала ця прекрасна система 4 роки - до виникнення Joomla! залишалося трохи більше року). Після тестувань системи та повним задоволення нею, постало питання локалізації. У цей час вже існували російськомовні спільноти Mambo, одними з найпотужніших були Ru-Mambo та MamboServer.Ru, на яких можна було завантажити переклади на російській мові. Але повноцінних україномовних спільнот, як таких, не було.

На початку 2005 року я почав створювати переклад для Mambo із подальшими оновленнями, а також локалізації деяких компонентів.

Після народження Joomla! CMS переключився на переклад саме для цієї системи та розширень під неї. Питання вибору між Mambo та Joomla не стояла, оскільки вже в перших релізах були пропатчені ті "дірки", які мене не дуже влаштовували у старій системі.

У цей час на репозиторії Joomla для розробників, сформувався проект по українській локалізації. Цей етап можна назвати таким, що дав поштовх до створення україномовного сайту Joomla! CMS.

На початку 2006 року розробники Joomla! почали "релізити" нову версію системи Joomla! 1.1 alpha. Саме з альфа-версії почалась локалізація нової системи, яка на сьогодні називається Joomla! 1.5.

У 20-х числах жовтня 2006 року був зареєстрований домен та впродовж декількох днів підготовлювалася база для нового україномовного стартапу - Joomla! Україна. Стартував проект тихо та непомітно. На нашому форумі почали з'являтися перші користувачі.

Згодом, майже через півроку, Joomla! Україна почав розширюватись, і як результат у червні 2007 року, сайт плавно почав переростати у невеликий портал.

На сьогодні в активі нашого проекту є:

  • Підтримка української локалізації Joomla! лінійки 1.0.х.;
  • Переклади та оновлення найпопулярніших розширень;
  • Переклад форуму SMF та отримання офіційного статусу;
  • Розробка власних розширень, одним з яких є найпопулярніший повинний модуль DGM News Ultra;
  • Переклад нової версії системи Joomla! 1.5. - на сьогодні перекладений повністю весь мовний пакет для останньої версії Joomla! 1.5 RC3;
  • Найближчим часом на нашому сайті з'явиться систематизований файловий архів всіх наших перекладів.

Розвиток нашого проекту на цьому не закінчується, адже ще залишилося багато роботи. У планах є створення стартапів пов'язаних із системою та Joomla! Україна, тому слідкуйте за новинами.

Вітаю всіх наших постійних користувачів, а також тих хто допомагає нам!

З Днем Народженням Joomla! Україна!

Читайте також