Реєстрація домену для сайту
Продовжуючи тему хостингу також необхідно звернути увагу на домен. Адже, маючи хостинг необхідно мати унікальну адресу, щоб доступитися до нашого сайту. Своєрідними дверима для доступу на сайт є домен. У цій статті я розкажу, що таке домен і як можна його зареєструвати.
Отже, почнемо…
Домен - це область (гілка) ієрархічного простору доменних імен всесвітньої мережі, яка позначається унікальним доменним іменем.
У свою чергу доменне ім'я - це символьне ім'я домену, яке повинно бути унікальним у межах одного домену.
Повне ім'я домену складається з усіх доменів, у які він входить, розділений точками. Доменне ім'я служить для адресації вузлів всесвітньої мережі й розташованих на них мережевих ресурсів, наприклад, сайти, сервери електронної пошти та інше, у зрозумій для нас формі, тобто у вигляді латинських букв та арабських чисел. Як альтернатива може бути, адресація вузла по IP-адресі, але така подача назви є тяжкою для запам'ятовування.
Також існує доменна зона - сукупність доменних імен певного рівня. Термін «доменна зона» використовується в технічній сфері, при налаштування DNS-серверів.
Види доменних імен
Доменні імена розподіляються на наступні три види:
Міжнародні домени (gTLD)
Це так звані загальні або міжнародні домени верхнього рівня, якими опікується організація ICANN.
Національні домени (ccTLD)
Національні домени верхнього рівня делегуються відповідними національними організаціями. Керуючою організацією є IANA.
Як приклад, для України національним доменом є .ua.
Зарезервовані доменні імена
Відповідно до документа RFC 2606 (Reserved Top Level DNS Names - Зарезервовані імена доменів верхнього) визначає назву доменів, які служать у якості прикладів. Так наприклад, назву доменів необхідно використовувати для наведення прикладів (документація, посібники і т.д.), а також для тестування. Окрім доменів example.com, example.org і example.net, у цю групу також входять .test, .invalid та інші.
Реєстрація доменів
Зареєструвати домен може будь-хто. Але є деякі винятки. Фізична особа не може зареєструвати домени .gov, .edu, для України .ua, .gov.ua, .edu.ua.
Необхідно зазначити, що домен верхнього рівня .ua є доступним для реєстрації тільки торгівельних марок, хоча деякі країни дозволяють реєстрацію доменів у своїй географічній доменній зоні будь-кому (як приклад: .fr, .ru).
Відповідно домени .gov.ua та .edu.ua можуть бути зареєстровані тільки державними або навчальними установами України. Але є ряд доменних зон, якими ми можемо скористатися.
Платні домени
В Україні платними доменами є .com.ua, .biz.ua, .in.ua, .co.ua, а також ряд регіональних.
Щоб зареєструвати домен для свого сайту необхідно звернутися до реєстраторів доменних імен. Наводити в статті їх не буду, але в пошукових системах Ви легко їх знайдете.
Необхідно зазначити, що домени можуть реєструвати й хостинг провайдери, але найкращий варіант - це реєстрація в доменних реєстраторів, адже в цьому випадку домен зареєструють саме на Ваше ім'я.
Безкоштовні домени
Не всі власники сайтів знають, що є можливість зареєструвати домен безкоштовно.
На сьогодні багато хостинг провайдерів реєструють безкоштовні домени або за окрему плату, або пропонують безкоштовний домен у подарунок при купівлі хостинг плану.
Подивимося трохи вище й Ви побачите, що я рекомендую реєструвати домени в доменних реєстраторів!
В Україні єдиним реєстратором наступних безкоштовних доменів є Hostmaster Ltd.:
- org.ua
- chernovtsy.ua
- crimea.ua
- cv.ua
- if.ua
- ivano-frankivsk.ua
- kherson.ua
- km.ua
- ks.ua
- lutsk.ua
- mk.ua
- nikolaev.ua
- od.ua
- odessa.ua
- pl.ua
- poltava.ua
- rovno.ua
- rv.ua
- sebastopol.ua
- sumy.ua
- te.ua
- ternopil.ua
- uz.ua
- uzhgorod.ua
- vinnica.ua
- vn.ua
Для того щоб зареєструвати домен необхідно виконати деяку процедуру:
- Надіслати заявку на реєстрацію домену;
- Конфігурація DNS-сервера;
- Створити власний індифікатор персони nic-handle.