Joomla! Україна

Потрібен хостинг або домен? Обирай найкращий варіант для себе!
  • Версія Joomla! 5.1.1 від 28.05.2024
  • 60 записи в блогах
  • 791 новини та статті
     

Яку платформу вибрати для Joomla: UNIX чи Windows?

На сьогодні хостинг провайдери пропонують нам вибір між платформами UNIX (мається на увазі люба реалізація UNIX із підтримкою єдиної специфікації Spec 1170) або Windows. Але яка платформа буде кращою для нашого сайту? На якій платформі наш сайт буде в безпеці? На ці та інші питання ми поговоримо у цій статті про вибір хостингу для Joomla.

Хочу зауважити, що Joomla, у першу чергу, розроблена для веб-серверів Apache версій 1.3.x + і 2.x +. Хоча є шанси, що при кваліфікованому налаштуванню, Joomla зможе працювати і на інших системах, таких як Windows IIS.

Але давайте порівняємо можливості UNIX та Windows, адже на платформі Windows сьогодні багато хостинг провайдерів пропонують нам PHP та MySQL. А також пропоную розвіяти деякі міфи відносно цих платформ.

Зручність

В останні роки хостинг провайдери доклали максимум зусиль, щоб полегшити клієнтам адміністрування сайтів як під UNIX, так і під Windows. Сьогодні немає ніякої різниці між цими платформами стосовно легкості та простоти використання.

Якщо ви - досвідчений користувач і бажаєте використовувати shell, то ви виберете UNIX. Однак, якщо Ви новачок, то знайдете на обох платформах дружні панелі керування з Web-Інтерфейсом.

Надійність

Фахівці вважають, що UNIX більше надійна платформа. Однак, спеціалісти стверджують, що надійність платформи Windows можна значно наблизити до UNIX. Також на рівень надійності впливає і професійний рівень обслуговуючого персоналу! Це означає, що ви можете ухвалювати рішення щодо вибору платформи, враховуючи спочатку інші відмінності в особливостях платформ.

Швидкодія

Немає ні якої істотної різниці між цими двома платформами щодо швидкодії при роботі сайту. Єдине що може впливати на доступність до сайту, так це географічне розташування серверу, швидкість каналу, навантаження на сервер.

Функціональні можливості

Це фактор, за яким UNIX та Windows відрізняються найбільше. Але знайдеться не багато задач реалізованих на одній платформі, і які не можуть бути реалізовані на іншій. Основна відмінність у тому, як цей результат досягається. Наприклад, якщо ваш сайт використовує базу даних, ви можете використовувати або зв'язку PHP/MySQL під UNIX, або ASP/MS SQL під Windows. Спостерігається тенденція розробки рішень, які будуть підтримуватися на обох платформах. Наприклад, Microsoft FrontPage, підтримується й на UNIX і на Windows. Так само PHP та MySQL підтримується і на Windows.

Вартість хостинга

Тут UNIX поки ще вигідно відрізняється внаслідок того, що, по-перше, більшість програмних продуктів під UNIX поширюється по безкоштовних ліцензіях, а по-друге, на UNIX набагато простіше домогтися  високого рівня надійності та ефективності, ніж на Windows.

Обговорення на форумі:

За матеріалами hostobzor.ru