Joomla! Україна

Дізнавайся про останні події української та світової спільноти
  • Версія Joomla! 5.1.0 від 16.04.2024
  • 60 записи в блогах
  • 791 новини та статті
     

Joomla ! GSoC 2013 — огляд можливих новинок Joomla

04.09.2013, 15:36  |  Новини порталу  |  Денис Носов

Черговий рік поспіль Joomla бере участь у проекті Google Summer of Code 2013. Цього року було акцептовано 8 різних проектів, і кожен з них має шанс бути реалізованим у майбутніх версіях Joomla. 6 з них відносяться безпосередньо до Joomla CMS і ще два до Joomla Framework.

Новий медіа менеджер

Поточний медіа менеджер застарів і сильно обмежений. Необхідно створити новий медіа менеджер з кращим інтерфейсом, більш просунутим функціоналом і відмінною інтеграцією з розширеннями.

Можливі покращення:

  • Зберігання медіа інформації в базі даних;
  • Можливість перейменовувати файли;
  • Автоматичне створення ескізів до розширень, зазначених адміністратором;
  • Створення контролерів для можливості маніпуляції над зображенням;
  • Використання вкладення для керування і відображення налаштувань медіа;
  • Керування як локальним так і віддаленим медіа;
  • Підтримка створення колекції медіа.

Конвертувати з MooTools JavaScript в JQuery

В Joomla 3 з'явилися Twitter Bootstrap і JQuery. Попередні версії CMS використовували MooTools в якості основної JavaScript бібліотеки. На даний момент обидві бібліотеки використовуються в CMS, що досить часто призводить до конфліктів. Необхідно зменшити залежність від MooTools, конвертуючи весь базовий JavaScript з MooTools в JQuery.

Покращення в менеджері шаблонів

Шаблони є одним з найважливіших елементів в Joomla, але окрім додавання стилів шаблонів і копіювання, функціонал менеджера шаблонів не змінювався ще з часів версії 1.5. На даний момент користувачі повинні виходити за межі менеджера шаблонів для додавання CSS, для завантаження та модифікації файлів перевизначення, тощо. Проект дозволить працювати з шаблонами більш дружелюбно .

Створення com_services для адміністрування веб -сайту з фронтальної частини

Необхідно створити компонент, який допоможе виконувати основні дії з адміністрування веб -сайту з фронтальної частини: оновлення назви сайту і мета-даних, чистку кешу, встановлення налаштувань компонентів, базові операції з керуванням користувачами, тощо. Необхідно створити REST-сервіс і фронтальний інтерфейс для цього сервісу.

Сервіс повинен розширюватися для можливості додавання різних завдань у майбутньому. Проект не включає в себе зміст, а лише завдання з адміністрування .

Модернізація модулів

Багато модулів не оновлювались роками і не використовують переваги JImage, JQuery, JLayouts або PHP 5. Крім того, необхідно провести рефакторінг і поліпшення функціоналу loadposition та LoadModule, а також для користувача інтерфейсу компонента com_modules. Проект дозволить підтягти модулі до рівня CMS.

Покращення поля форми

Необхідно додати безліч нових HTML5 атрибутів і типів для елементів форми. Якщо є якісь атрибути, які не підтримуються в HTML5, необхідно видалити їх.

Повний список, а також доповнення та оновлення інформації можна прочитати за адресою: http://docs.joomla.org/GSOC_2013_Project_Ideas.

Читайте також