Joomla! Україна

Дізнавайся про останні події української та світової спільноти
  • Версія Joomla! 5.1.0 від 16.04.2024
  • 60 записи в блогах
  • 791 новини та статті
     

У домені .UA 1 вересня почнеться поетапне впровадження технології EPP

31.08.2012, 17:23  |  Новини мережі  |  Денис Носов

У вересні новий протокол EPP (Extensible Provisioning Protocol) з'явиться в доменах Івано-Франківська, Ужгорода, Чернівців та Херсона. На другому етапі EPP буде впроваджений ще в ряді регіональних доменів, в тому числі і найбільш популярному kiev.ua. Потім на роботу за цією технологією перейдуть і інші публічні домени, що дозволить уніфікувати правила і процедури в доменному просторі .UA.

Сьогодні EPP сьогодні є найбільш досконалим протоколом обміну даними між доменними реєстрами та реєстраторами. Він дозволяє максимально автоматизувати процеси, пов'язані з делегуванням доменних імен.

Підготовка до впровадження даного протоколу в домені .UA зайняла майже рік. За цей час робоча група, до якої входять представники реєстраторів і адміністраторів публічних доменів, розробила нормативні документи, що регламентують дії учасників ринку у відповідності з новим протоколом. За рішенням робочої групи, впровадження EPP буде супроводжуватися змінами в схемі взаємодії реєстраторів з реєстром.

Зокрема, реєстр перейде на пасивний режим роботи: всі операції з доменними іменами здійснюють реєстратори, а реєстр лише фіксує зміни. Таким чином, реєстратори отримають більш широкі повноваження, але при цьому на них буде покладено набагато більша відповідальність, ніж зараз.

У доменах Івано-Франківська, Ужгорода, Чернівців та Херсона з першого вересня призупиняється реєстрація нових доменних імен, після чого буде проведена актуалізація реєстраційної інформації. З 5 вересня розпочнеться реєстрація нових доменних імен по технології EPP і переклад існуючих доменів на обслуговування до реєстраторів.

За матеріалами hostmaster.ua.

Читайте також